hlmod.hu

Magyar Half-Life Mód közösség!
Pontos idő: 2024.05.24. 17:59



Jelenlévő felhasználók

Jelenleg 399 felhasználó van jelen :: 1 regisztrált, 0 rejtett és 398 vendég

A legtöbb felhasználó (1565 fő) 2020.11.21. 11:26-kor tartózkodott itt.

Regisztrált felhasználók: Bing [Bot] az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján

Utoljára aktív
Ahhoz hogy lásd ki volt utoljára aktív, be kell jelentkezned.



Az oldal teljeskörű
használatához regisztrálj.

Regisztráció

Kereső


Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Játékos modellek módosítása
HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 23:56 
Offline
Újonc

Csatlakozott: 2008.12.17. 15:47
Hozzászólások: 6
Érdekelne engem hogy megoldható e amx pluginnal az hogy a játékosok modeljei tudjanak a guggolásnál kicsit többet is csinálni pl.
hason feküdni és úgy mozogni.
És hogy egy ilyen plugin elkészítéséhez milyen irányban induljak el.
A megírása nem jelenthet túl sok gondot el leszek vele mert mint ahogy néztem eléggé c alapú a nyelv.
De van aki biztos jobban vágja ezt nálam és mivel nem láttam még hasonló plugint ami kimondottan ilyesmi lenne, ezért érdekelne a dolog hogy miként tudnám megoldani.

Illetve még egy kérdés, hogy szeretnék betenni az alapból használható fegyverek mellé + fegyvereket, amiket én készítenék el, vagy már megírtakat módosítanék ahogy én azt szeretném. Szóval ennek a problémának a megoldásába miként induljak el?.

Üdv. Dénes. ;)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Játékos modellek /
HozzászólásElküldve: 2010.02.06. 00:28 
Offline
Félisten
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.28. 16:04
Hozzászólások: 872
Megköszönt másnak: 7 alkalommal
Megköszönték neki: 59 alkalommal
A fegyverekhez újjakat nemhiszem hogy hozzá lehet adni, szerintem a szerver fájlok nem engedik, de lecserélni őket egyszerű. http://forums.alliedmods.net/showthread.php?p=374055
Ezzel a pluginnal meg van a csere, a modelt pedig különböző programokkal lehet csinálni (Skin cserénél pl elég egy HL Model Viewer + Photoshop, ha alakot is akarsz váltani akkor már Milkshape/Cinema4D/3Dsmax, de ez bonyolultabb..)

A hasonfekvés stb mozdulatokat pedig kezdetben szintén a modellek területén keresném, mivel alapból egy model tartalmazza az összes mozdulatot, azt ki lehet bővíteni, utána pluginnal LEHET hogy megoldható ezeknek előhívása is, de ha tudsz angolul megérné megírni a hivatalos amxx fórumba is, ott jóval hozzáértőbb emberek vannak scripting téren. (amxmodx.org)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Játékos modellek /
HozzászólásElküldve: 2010.02.07. 01:25 
Offline
Újonc

Csatlakozott: 2008.12.17. 15:47
Hozzászólások: 6
Az új fegyverek hozzá adását biztos hogy meg lehet valahogy oldani mert még 1-2 éve találkoztam ilyesmivel egy külföldi szerveren.
buy menünél 3-4 fegyver volt még pluszban illetve az alap fegyverekre lehetett kiegészítőket venni (távcső, gránátvető, lézeres célzó stb...) ezek érdekelnének engem. Modellezéssel kapcsolatban meg nem kértem segítséget elboldogultam eddig is de azért köszi. A hason fekvéses dologban meg sokat nem segítettek amx.org-n annál többel mint hogy hülye vagyok hogy ilyent akarok :D

Ja és légyszíves majd konkrétan az adott kérdésemre választ :P (pl.: nem modell csere hanem új fegyver. - semmi rossz szándék, csak nem jutottam előre ezzel sem:P)
Köszi! :)
Üdv!


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
 Hozzászólás témája: Re: Játékos modellek /
HozzászólásElküldve: 2011.01.10. 14:45 
Offline
Beavatott

Csatlakozott: 2010.08.10. 17:30
Hozzászólások: 82
Megköszönték neki: 2 alkalommal
Az megoldható szerintem valahogy hogy a kúszás animációját az úszás animációjával cserélni. Elég gyérül fog kinézni de legalább fekvő modell lesz!:)


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
   
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása  Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nyithatsz új témákat ebben a fórumban.
Válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
Portal: Kiss Portal Extension © Michael O'Toole